Acısız İğneli Epilasyon Cihazları

Acısız İğneli Epilasyon Cihazları

Acısız İğneli Epilasyon Cihazları

Acısız İğneli Epilasyon Cihazları?

Acısız İğneli epilasyon cihazları akımla çalışılan bir yöntemdir. Kıl kanallarından gönderilen akım kıl hücresinin yok olmasını sağlar. Kişinin cilt hassasiyetine göre akımı ayarlama imkanı vardır. İğneli epilasyon kalıcı çözümlerdendir. İnce ve yumuşak iğnelerle kıl köküne girip zayıf akımlı elektrikle köklerin yakılması yöntemidir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır.

Acısız iğneli epilasyon cihazları, daimi olarak tüylerden kurtarmasının yanı sıra, başka yöntemlere nazaran her türlü tüy renginde ve kalınlığında kullanılabiliyor. Cildin tipi, rengi ve özelliğinin hiçbir önemi yok.

Vücudun her alanındaki tüyler acısız iğneli epilasyon cihazı  ile giderilebilir.

İyi bir sonuç alınması için iğnenin kıl köküne doğru bir şekilde girmesi gerekmektedir.
     

 İğneli epilasyon yapmak ciddi bir yetenek ister, bu yeteneğe sahip olmayanların yaptığı işlemden sonuç olması imkansızdır.

 Kıl köküne uygun olan akımdan fazlası verilmez, akım seviyesi uzmanın kullandığı iğnenin kalınlığına, kıl köküne ne kadar derinlikte girdiğine bağlı olarak değişir.


Ek olarak anajen evredeki kıllar tedaviye iyi cevap verirken telojen evre kılları daha az yanıt verir.

Acısız İğneli epilasyon kurallarına göre yetenekli uzmanlar tarafından yapıldığı zaman başarı oranı en yüksek olan uygulamadır.

Acısız İğneli epilasyonda 3 değişik uygulama vardır ;

-Termoliz iğneli epilasyon cihazı bunlar ilk çıkan iğneli epilasyon cihazıdır.
-Flash acısız iğneli epilasyon cihazı, bu uygulama sadece ince tüylerde kullanılmalıdır.
-Blend epilasyon uygulaması da kalın tüylerde kullanılmalıdır.


Ayrıca iğneli epilasyon cihazının çalışma frekansı da yüksek olanı tercih edilmelidir, çünkü bunların kıl kökündeki ısı etkisi daha fazla olur.

 Firmamız olarak sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi acısız iğneli epilasyon cihazı tasarımı yapan firması olma unvanına sahibiz.